Szukaj

Jak spakować torbę do szpitala?

Podczas przygotowań do porodu warto zaangażować partnera lub inną osobę towarzyszącą która będzie z Tobą podczas porodu w szpitalu. Ich pomoc przy spakowaniu torby porodowej i przetestowaniu sprzętu przed porodem może być nieoceniona.

Rola partnera

Partner powinien być odpowiedzialny za spakowanie torby do porodu, ponieważ to on będzie angażowany przez położną w wyjmowanie poszczególnych potrzebnych Ci rzeczy. Taka organizacja usprawni współpracę pomiędzy Wami, a położną.

Co powinno znaleźć się w torbie do szpitala?

W torbie porodowej powinny znaleźć się akcesoria przeciwbólowe (takie jak okłady żelowe, aparat tens) oraz te, które stworzą klimat zbliżony do domowego np olejki do aromaterapii. Zmniejszy to lęk, zwiększy poczucie bezpieczeństwa i może przyczynić się do sprawniejszego przebiegu porodu.Do zmniejszenia dolegliwości bólowych przydadzą się umiejętności masażu, aparat TENS, piłeczki z wypustkami oraz grzebień. Aparat TENS warto przetestować już w 37. tygodniu ciąży, aby zaznajomić się z jego działaniem. Ciepłe okłady, termofory i zimne okłady również mogą okazać się pomocne.

Oddech

Prawidłowy oddech to podstawa dobrego porodu. Praca nad oddechem przy użyciu gwizdka porodowego, słomki, taśmy gimnastycznej lub apaszki może być bardzo pomocna. Te akcesoria warto mieć również w torbie porodowej.

Szal Rebozo 

Szal Rebozo może być pomocny w masażu i relaksacji podczas ciąży. Na sali porodowej służy jako lina do przytrzymywania się w pozycji stojącej, może przytrzymać brzuch lub ścisnąć miednicę, a także zapewnia relaksacyjny masaż. Sprawdź czy szal lub chusty są dostępne w salach porodowych w szpitalu w którym zamierzasz rodzić. Jeśli nie są dostępne, rozważ zabranie ich ze sobą.

Komfortowy klimat

Domowa spokojna atmosfera na sali porodowej zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Przygaszone światło lub lampka projektor gwiazd, dobrze dobrana muzyka bez reklam oraz indywidualne afirmacje mogą znacząco wpłynąć na komfort rodzącej. Lusterko i własna poduszka mogą być dodatkowym wsparciem podczas porodu. Dotknięcie lub zobaczenie rodzącej się główki dziecka daje ogromną siłę i poczucie bliskości.
Część opisanych akcesoriów może być dostępna na sali porodowej, ale zawsze warto być przygotowanym na wszystkie ewentualności. Dzięki temu nic Was nie zaskoczy, a poród przebiegnie sprawniej i komfortowo.

Jeśli kompletowanie torby do szpitala wciąż przed Tobą, zachęcamy Cię do skorzystania z naszego zestawu porodowego. To zestaw produktów przygotowanych przez nasze położne. W naszym autorskim zestawie porodowym znajdziesz wszystko co będzie Ci potrzebne w szpitalu i po porodzie. Wszystko spakowane w dwie praktyczne torby: dla Ciebie i dla maleństwa. Zobacz nasz zestaw porodowy.