Szukaj

W którym miesiącu ciąży kupić wózek?

Wózek jest jednym z podstawowych elementów wyprawki dla dziecka. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze oraz kiedy się za to zabrać? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak zrobić to dobrze!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka?

Wybór wózków jest bardzo obszerny, a każdy chce się czymś wyróżnić, aby stać się atrakcyjnym dla przyszłych rodziców. Warto zwrócić uwagę na rodzaj kół, ponieważ od niego będzie zależało podłoże, z którego będziecie korzystać na większości spacerów. Inne koła sprawdzą się jeśli mieszkasz w mieście i będziesz spacerować głównie po parkach i miejskich uliczkach, a zupełnie inny wózek wybiorą rodzice którzy mieszkają bliżej lasu, czy na wsiach i ich spacery odbywają się głównie na terenach bardziej wymagających.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę na wysokość rączki – warto dobierać wózek w parze, ponieważ może się okazać, że jeden model będzie za wysoki dla mamy, podczas gdy tacie taka wysokość pasowałaby idealnie – warto dobrać taki sprzęt, który będzie stanowił kompromis dla Was obojga. W ofercie wielu marek dostępne są wózki z regulowaną wysokością rączki co jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla rodziców których wzrost znacznie się różni. Wózki z regulowaną rączką znajdziesz również w naszym sklepie.

Trzecią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to pojemność torby znajdującej się pod wózkiem oraz dostęp do niej. Wydawać by się mogło, że to drobiazg, ale w miarę rozwoju maluszka będziemy tam pakowali odmienne rzeczy i może okazać się, że w drugim półroczu torba okaże się zbyt mała.

Swobodny dostęp do torby znajdującej się pod wózkiem jest kluczowy. Każda mama bowiem prędzej, czy później wybierze się na zakupy, a łatwy dostęp i pojemna torba w wózku w której pomieszczą się codzienne sprawunki jest bardzo istotny. 

Kiedy kupić wózek?

Nie zostawiaj zakupu wózka na ostatni moment. Warto rozejrzeć się za wózkiem w okolicach 28-30. tygodnia ciąży. Ktoś powie, że to szybko, ale ma to swoje uzasadnienie. Wiele modeli wózków jest na zamówienie, zwłaszcza jeśli wybieramy mało chodliwy kolor – wtedy możemy zmierzyć się z przykrą niespodzianką, że czas oczekiwania na wózek to nie dni, ale kilka tygodni. Poza tym przed użyciem wózka warto go również rozpakować wcześniej z kartonu, nauczyć się składać i wywietrzyć.

Jeśli w twoim domu zamieszkuje zwierzak, warto również go oswoić z nowym sprzętem w domu i dać mu czas na przyzwyczajenie do zmian.